Ostrov Vir

     Ostrov Vir sa nachádza iba 25 km od hlavného mesta Severnej Dalmácie Zadaru a 400 km od hraníc Maďarska (Barcs). Dĺžka ostrova je 10,5 km, šírka 4,5 km a s pevninou ho spája bezplatný most. Nenachádzajú sa tu veľké hotely, turistom prenajímajú apartmány, rodinné domy a súkromné penzióny. 

    
     Aj keď je priestorovo malý, ostrov Vir je známy viacerými historickými pamiatkami. Najznámejšou je Kaštelina, pevnosť zo    16-eho storočia.  Na západnom pobreží je maják  Lanterna Vir.

 
     Časti : Vir, Lozice a Torovi sú umiestnené pozdĺž mora   a v ich okolí sa rozprestierajú mnohé zátoky a pláže. Najkrajšia pláž sa nachádza v zátoke Duboka draga, ktorá je vzdialená od mestských oblastí na severozápade ostrova, nájdete tu čisté more s červenými skalami. 


    Veľmi obľúbené sú aj pláže Miljkovica a Donja Prezida. V zátoke Sapavac v blízkosti pevnosti Kaštelina, sa  nachádza pláž bohatá na peloidné bahno, ktoré má liečivé vlastnosti.


    Kráľovské mesto Nin s najmenšou katedrálou na svete a starobylý Zadar s pozostatkami rímskeho fóra, sú k ostrovu Vir najbližšie.    O kúsok ďalej môžete navštíviť národné parky a parky prírody, ktoré ostrov Vir obklopujú: Telašćica, Kornati, Paklenica, Krka a Plitvické jazerá. Vo väčších mestách si máte možnosť vychutnať svoju dovolenku v rôznych zábavných zariadeniach.

Vyhľadávanie

Fotogaléria: Ostrov Vir

Fotografia použitá podľa Creative Commons Gruenewiese86  © 2013 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode